Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanma Programı

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazanma Programı
Sağlıklı beslenme alışkanlık kazanma programlarına katılmak için fazla kilolu veya zayıf kilolu olmanıza gerek yoktur. İdeal kilonuzu korumak daha sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmak için bu programları tercih edebilirsiniz. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak hem formda bir vücut hem de zinde bir beden için gereklidir. Programlar sağlığınızı koruyarak sizi daha enerjik hissettirecektir. Sağlıklı beslenme ve dengeli beslenmede her çeşit besini tüketmek gerekir. Sağlıklı beslenmede dikkat edilmesi gereken hususlar; besinlerin tüketim miktarı, tüketim saati ve tüketim şeklidir. Sağlıklı beslenme; belirli bir süre değil yaşam boyu devam etmesi gerekmektedir. Sağlıklı beslenme ancak bir diyetisyen yardımı ile kazanılması gereken alışkanlıklardır.
Sağlıklı Beslenme Programı Nasıl Hazırlanır?
Bize müracaat ederek sağlıklı bir beslenme programı oluşturulabilmesi amacıyla öncelikle beslenme değerlendirme formu doldurulur ve bu form üzerinde belirttiğiniz bilgilerden hareketle planlama yapılır. Bu bilgiler; kullandığınız ilaçlar, yaşam şekliniz, sağlık durumunuz, beslenme alışkanlıklarınız, vazgeçilmez besinleriniz, sevdiğiniz besinler, alışkanlıklarınız, psikolojinizin beslenme ile ilişkisi, sosyal durumunuz, fiziksel aktivite durumunuz hakkındaki bilgilerdir. Aynı zamanda doktorun görüp öneriler eklediği son 6 ay içinde yapılmış kan bulgularınızı, kilo alma hikâyeniz gibi noktalar üzerinde durulduktan sonra diyetisyeniniz tarafından günlük besin tüketimi kaydınız saati ile birlikte kaydedilecektir. Daha sonra vücut ile ilgili bazı analizler yapıldıktan sonra tüm veriler doğrultusunda ulaşılmak istenilen hedef kiloyu belirliyoruz. Kişiye özel hazırladığımız diyet listesi ile kişinin kendisi ile birlikte planlama yaparız. Her hafta belirli periyotlarla görüşmeler yapacağız. Haftalık vücut analizi ölçümleri yapıldıktan sonra genel olarak haftanın değerlendirmesi yapıldıktan sonra, kilo alma veya verme sonucu durum değerlendirilip; istek ve önerileriniz varsa tekrar konuşulup planlama yapılır.
Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazandıran Programların Amacı
Sağlıklı bir gelecek ve hastalıklardan korunmak daha enerjik ve mutlu hissettirmek için bu programlar ile size en uygun beslenme planı oluşturulmaktadır. Beslenme programınıza hem ideal kilonuzu koruyacak hem de sağlıklı beslenmeyi her yönüyle öğrenmiş ve hayatınıza aktarmış olacaksınız. Sağlıklı beslenmede çeşitlilik sağlamak amacıyla her türlü besin, sağlıklı beslenme programınızda yer alacaktır. Buradaki amaç besinlerin hangi miktarda, ne sıklıkla tüketildiğidir. Bu programların amacı sağlıklı beslenmenin tüm püf noktalarını beslenme eğitimleri ile öğretmektir.

WhatsApp chat